Ucz się i baw z nami
Szukasz pomysłów na angażujące zajęcia? Chcesz rozwijać siebie i swoich uczniów? Sprawdź realizowane przez nas bezpłatne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Jeśli nowoczesne kompetencje i inspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy są dla Ciebie ważne, zapoznaj się z naszymi projektami do innowacyjnej edukacji. Bez logowania, bez instalowania, prosto i przyjemnie.
Nasze projekty
Edukacja nigdy nie była tak ekscytująca!
Angażujące gry online o ekologii
Gra EkoEksperymentarium
Wiek: 5+
Platforma z grami dla dzieci o ekologii na co dzień. Pozwala zrealizować z uczniami klas 1-5 cykl ekozajęć odnoszących się do podstawy programowej, na tematy takie jak ślad węglowy i wodny, oszczędzanie energii i zasobów czy bioróżnorodność. Gry podzielone są na pokoje - w każdym z nich edukujemy na inny temat.
Pokoje zagadek o cyrkularności
Punkt Zwrotny Warszawa
Wiek: 12+
Nowoczesna przestrzeń pełna multimedialnych zagadek i wyzwań na czas, w której młodzież odkrywa tajemnice cyrkularności. Umów klasę na bezpłatne zajęcia w naszym EkoCentrum!
Interaktywna wystawa o ekologii w domu
Wystawa EkoEksperymentarium
Wiek: 5+
Podróżująca wystawa o tym, jak dbać o środowisko na co dzień. Każdemu domowemu pomieszczeniu odpowiadają instalacje do eksperymentowania, zaprojektowane tak, by dzieci zdobywały praktyczną wiedzę i mogły poczuć sprawczość.
Scrollowane strony z dynamiczną ekoedukacją
EkoEksperymentarium dla młodzieży
Wiek: 12+
Innowacyjny portal edukacyjny dla młodzieży z zestawem lekcji online o celach zrównoważonego rozwoju. Scrollując strony pełne wiedzy, gier, video i infografik młodzież zgłębia wybrany temat w 45 minut, a nauczyciel realizuje podstawę programową.
Zapraszamy w 2025 roku
Punkt Zwrotny w kolejnym mieście
Wiek: 12+
Pracujemy nad kolejnymi odsłonami naszych pokojów zagadek o cyrkularności i zrównoważonej modzie wraz z centrum edukacji ekologicznej dla młodzieży. Trwają rozmowy z kilkoma miastami.
Wystawa dla rodzin o Polsce
Wystawa Przytul Polskę
Wiek: 0+
Pełna interakcji i okazji do zabawy wystawa, która wzmacnia międzypokoleniowe relacje i promuje postawy obywatelskie.
Spotkania online z ekspertami
Wielkie Lekcje o Klimacie
Wiek: 7+
Zespół EkoEksperymentarium zaprasza na streamowane na żywo lekcje o klimacie. To interaktywne spotkania z ekspertami z różnych dziedzin ekologii, w których biorą jednocześnie udział setki klas z całej Polski.
Wkrótce szczegóły
Szkolenia dla nauczycieli
Wiek: 18+
Wspólnie z naszymi partnerami planujemy uruchomić szkolenia podnoszące kompetencje w nowoczesnej edukacji. Szczegóły wkrótce!
Porozmawiajmy
Zróbmy coś wspólnie!
CEO&Owner
Małgosia Żmijska
Masz pomysł na ciekawą współpracę związaną z naszymi projektami edukacyjnymi? Chcesz połączyć siły lub podzielić się wiedzą? Poznajmy się i porozmawiajmy!
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka, aby lepiej zrozumieć, jak użytkownicy korzystają z naszych usług i w jaki sposób możemy je udoskonalić. Informacje te są zbierane w sposób anonimowy i służą tylko do celów statystycznych. Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek do tych celów. Więcej informacji znajdziesz w naszej klauzuli informacyjnej RODO.